JASEŁKA Z WILKAMI Teatru Pijana Sypialnia - 8 GRUDNIA / GODZINA 18:00 / SCENA KAWIARNIA

JASEŁKA Z WILKAMI Teatru Pijana Sypialnia – 8 GRUDNIA / GODZINA 18:00 / SCENA KAWIARNIA

TRZEJ KRÓLOWIE POLUJĄ NA WILKA

Jasełka z Wilkami, to świąteczna wersja spektaklu Wyjowisko – spektaklu, który przez krytyków teatralnych miesięcznika „Teatr” został wyróżniony, jako jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnego offu w Polsce. Propozycja dla tych, którzy przed świętami chcą zwolnić i przenieść się w sielską krainę wina i muzyki.

Teatr Pijana Sypialnia muzyką stoi! Nie inaczej będzie tym razem. W Jasełkach z Wilkami usłyszymy… pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Nudy? Nie w wykonaniu jednego z najbardziej zwariowanych teatrów w Warszawie. Sebastian Słomiński, aktor: Uwielbiamy odkopywać zapomniane klimaty i zaskakiwać nimi współczesną publiczność. Nasze spektakle, to próby tworzenia nowej jakości z zapomnianej muzyki i zakurzonych tekstów. Zderzamy to wszystko z rzeczywistością w której żyjemy. Jasełka z Wilkami, to świąteczna komedia muzyczna w sosie staropolskim. Do karczmy przybywają komedianci przebrani za Trzech Króli. Jeden z nich zakochuje się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera  wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości.

Scena Hoża 51, to próba stworzenia pierwszego miejsca w Warszawie, gdzie teatr miesza się z kulturą klubową i kawiarnianą. Tutaj nie trzeba przychodzić w ciasnych garniturach. W takcie spektakli można popijać herbatę i robić zdjęcia. Nie ma majestatycznie opadającej kurtyny. Liczy się samo spotkanie z teatrem, z aktorami.

Sebastian Słomiński: Mamy nadzieję, że nieoficjalna atmosfera, która towarzyszy naszym spektaklom daje ludziom większą swobodę w jego przeżywaniu. Jeżeli coś Cię rozbawi – śmiej się do łez, jeżeli coś Cię zdenerwuje – tupnij. Chcemy, żeby teatr przy Hożej kipiał od emocji.

BILETY: 20 ZŁ / rezerwacje scena@hoza51.pl

JASEŁKA Z WILKAMI

Występują:

Katarzyna Lasota / Karolina Lichocińska / Dorota Ptaszek/ Sławomir Narloch /

Jakub Pawlak / Sebastian Słomiński

Zespół muzyczny w składzie:

Agata Frysz / Magda Górska – skrzypce

Piotr Thieu-Quang – klarnet

Daniel Zieliński – fortepian

Choreografia: Izabela Massalska / Beata Urbańska

Kierownictwo muzyczne: Daniel Zieliński

Scenariusz i reżyseria: Stanisław Dembski

Teatr Pijana Sypialnia: www.facebook.com/TeatrPijanaSypialnia

Link do wydarzenia

scena@hoza51.pl