IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania 23-30.06.2013 Warszawa

Plakat zawiro 2013_2a

Pomiędzy 23 a 30 czerwca dziewiąty już raz zawirujemy w Warszawie, wypełniając ją tańcem po brzegi. 16 zespołów oraz 4 wykonawców indywidualnych zaprezentuje swoje spektakle na scenach Teatru Studio oraz Starej Prochowni.

Motywem przewodnim IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania będzie teatr tańca w Izraelu. Na dobry początek zaprezentujemy Navigation Song BD303 – spektakl Teatru Tańca Zawirowania powstały we współpracy z Iradem Mazliah, choreografem oraz tancerzem z Izraela. Ponadto w temacie izraelskiego teatru tańca zaprezentują się Kolben Dance Company, Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company oraz Ido Tadmor & Nadar Rosano.

Poza tym – dużo egzotyki. Swoich młodych choreografów zaprezentują Chiny w programie China New Wave  – specjalnie przygotowanym na tegoroczny festiwal Zawirowania.  Ponad to zobaczymy męski zespół Moving Borders z Meksyku oraz ISSUM z Korei Południowej ze spektaklem Small Chat, opartym na tradycyjnych koreańskich przypowieściach. Z pewnością ciekawą propozycją jest teatr tańca Taofiq Izeddiou z Maroka w spektaklu Rev’illusion, dotykającym tematycznie problemu rewolucji w krajach arabskich.

Kolejną propozycją są zespoły, które pojawią się na Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania kolejny raz.  Węgiersko-francuski  Pal Frenak, który przed dwoma laty zachwycił warszawską publiczność spektaklem  In Time, zaprezentuje najnowszą produkcję pt. Hymen. Zobaczymy litewski teatr tańca AuraDance ze spektaklem 1863 oraz węgierski Kata Juhasz Dance Company That’s Alright with me. Propozycją ze Szwecji jest Charlotte Ofverholm, która wraz z zespołem w dwóch przedstawieniach zaprezentuje bardzo fizyczną odmianę teatru tańca. W klimacie trendów awangardowych zaprezentuje się ukraińskie TANZLaboratorium w Cruelty of Possibility.

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania to jednak nie tylko codzienne spektakle zespołów z całego świata. Artyści, których zobaczycie na scenie poprowadzą także otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych. Po przedstawieniach natomiast proponujemy spotkania i dyskusje z wykonawcami w klubie festiwalowym w Teatrze Studio.

Program spektakli dostępny na stronie www.zawirowania.pl w zakładce PROGRAM

Rezerwacja:

ttzawirowania@gmail.com, Tel. 780 555 280

Ceny biletów:

30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Karnet na 4 spektakle – 100 zł

Karnet na 8 spektakli – 160 zł

Karnet 18 spektakli – 300 zł