II Konkurs dramatopisarski dla młodzieży

11 października upływa termin nadsyłania tekstów na ogłoszony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2. Konkurs na Miniaturę Teatralną. To propozycja dla autorów między 15 a 19 rokiem życia

Organizatorom Konkursu zależy na zainteresowaniu młodzieży twórczością dramatopisarską i zachęcenie do spróbowania własnych sił w tej ciekawej, ale i trudnej zarazem dziedzinie sztuki.

Tematyka utworów jest dowolna, a forma miniatury mobilizuje do skrótu, zastosowania metafory, pracy nad warsztatem.

Organizatorzy zapewniają promocję i wspieranie początkujących autorów.

Laureaci I edycji Konkursu mieli już możliwość zaprezentowania swoich tekstów większemu gronu odbiorców, zarówno podczas 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, jak i w trakcie 22. Warsztatów Dramatopisarskich organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka, na które, w ramach nagrody, otrzymali specjalne zaproszenie. Podczas warsztatów wszyscy finaliści konsultowali swoje teksty zarówno z jurorami Konkursu jak i publicznością, której zostały one przedstawione. Czytania tekstów przygotowane zostały przez aktorów scen poznańskich, po których każdorazowo odbywały się dyskusje poświęcone problematyce zawartej w tekstach.

Laureaci II edycji Konkursu zostaną zaproszeni do udziału w 23. Warsztatach Dramatopisarskich prowadzonych przez uznanych dramaturgów, reżyserów, teoretyków i praktyków teatru.

W przyszłości nagrodzone w poszczególnych edycjach utwory zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Zachęcamy do nadsyłania prac!

Terminy: zgłaszanie tekstów do 11 października, rozstrzygnięcie konkursu do 13 listopada 2013

Kontakt: Zbigniew Rudziński, zrudzinski@csdpoznan.pl, tel. 61 646 44 75