Groteska: Premiera spektaklu Sceny dla dorosłych „Przemiany”

Groteska: Premiera spektaklu Sceny dla dorosłych „Przemiany”

Przemiany to niezwykle barwny i dynamiczny spektakl zrealizowany w stylistyce teatru plastycznego i teatru tańca. Opowiada on o procesie nieustannego odradzania się życia i o człowieku bezustannie poszukującym harmonii i szczęścia na przekór nieubłaganemu losowi. W Przemianach esencja życia sprowadza się do najprostszych działań i gestów, codziennych rytuałów, które zwyciężają nad siłami destrukcji. Życie wciąż trwa i rodzi się na nowo nie poddając się chaosowi i zniszczeniu.

Narracja przedstawienia oparta została na archetypicznych postaciach Kobiety i Mężczyzny. Obecność żeńskiego i męskiego, nocy i dnia, jin i jang służy opowieści o sile dopełniających się przeciwieństw. Twórcy przedstawienia poddają analizie etos mężczyzny zdobywcy i kobiety opiekunki domowego ogniska. Postaci głównych bohaterów i ich indywidualne zmagania z procesami rozpadu i rozkładu czynią tę opowieść bliską doświadczeniu każdego z nas. Oto bowiem bohaterowie w naszym imieniu podejmują trud zwycięskiej walki z przeciwnościami losu.

Ta propozycja uczestniczenia w równoległym obok teatru dramatycznego, a przecież równie bogatym teatrze formy, będzie dla krakowskiej widowni wyjątkowym spotkaniem ze sztuką teatru i Artystami na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

Scenariusz: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska

Reżyseria: Adolf Weltschek

Scenografia, kostiumy: Małgorzata Zwolińska

Choreografia: Caroline Finn

Koncepcja i projekty multimediów: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska

Animacje multimedialne: Małgorzata Zwolińska, Emilia Metzel

Opracowanie muzyczne: Jerzy Kluzowicz, Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska, Caroline

Konsultacje muzyczne: Włodzimierz Nurkowski, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Tancerze: Liwia Magdalena Bargieł, Magdalena Fejdasz, Katarzyna Sikora, Sandra Szatan,

Masza Tryputsen, Sebastian Lenart, Karol Miękina, Dominik Olechowski, Piotr Skalski

W piątek, 13 czerwca o godz. 19:00, oraz w sobotę, 15 czerwca o godz. 19:00, na scenie Teatru Groteska wystąpią najbardziej znani i utalentowani tancerze młodego pokolenia.

14 czerwca o godz. 19:00 Przemiany zostaną pokazane w ramach Nocy Teatrów. Wejście na spektakl będzie darmowe dla tych, którzy od 10 czerwca odbiorą darmowe wejściówki na przedstawienie w kasie Teatru lub w Urzędzie Miasta.