Gliwicki Teatr Muzyczny ogłasza CASTING do musicalu „The Addams Family”, którego polska prapremiera planowana jest w marcu 2015 roku na scenie GTM!

Teatr poszukuje utalentowanych wokalnie i tanecznie aktorów oraz wykonawcę roli dziecięcej do następujących ról:

GOMEZ ADDAMS – wiek ok. 35-50 lat, główna rola, preferowany głos: tenor.
Głowa rodziny Addamsów, pożądany typ hiszpański, (choć niekoniecznie), błysk w oku, arystokrata, koneser życia i pożeracz serc (dosłownie i w przenośni).

MORTICIA ADDAMS – wiek ok. 35-45 lat, główna rola, preferowany głos: mezzosopran.
Żona Gomeza, piękna i ponętna, typ arystokratki, uwielbia martwe kwiaty i Paryż.

WUJ FESTER – wiek ok. 35-55 lat, preferowany głos: tenor.
Brat Gomeza i dobry duch rodziny Addamsów, typ dobrotliwo-demoniczny płci nieokreślonej, w młodości porażony prądem, dzięki czemu i dziś rozpala kobiety, mężczyzn i żarówki.

BABCIA – wiek ok. 25-150 lat, preferowany głos: sopran.
Matka Gomeza albo Morticii Addams (spór rodzinny trwa od 12 lat), staruszka z werwą, czarownica, koneserka boliwijskiej marihuany.

WEDNESDAY ADDAMS – wiek ok. 18-27 lat, dziewczęcy wygląd, preferowany głos: sopran.
Córka Gomeza i Morticii, niski wzrost, lecz wysoki temperament, demoniczna i groźna, mistrzyni Nowego Jorku juniorów w strzelaniu z kuszy.

PUGSLEY ADDAMS – wiek ok. 9-14 lat, preferowany głos: sopran chłopięcy.
Młodszy syn Gomeza i Morticii, pulchny chłopczyk o niewinnym wyglądzie, bardzo niebezpieczny; uwielbia torturować i być torturowany.

LURCH – wiek nieokreślony, wzrost: powyżej 190 cm, preferowany głos: bas.
Kamerdyner i niańka rodziny Addamsów, zna jej wszystkie tajemnice, co ułatwia fakt, że jako certyfikowany zombie służy w niej od niepamiętnych czasów.

MAL BEINEKE – wiek ok. 35-50 lat, preferowany głos: baryton.
Głowa rodziny Baineke’ów, mąż Alice i ojciec Lucasa, typowy Amerykanin z Ohio, typ zdrowo-rozsądkowy, biznesmen, były hippis.

ALICE BEINEKE – wiek ok. 35-50 lat, preferowany głos: sopran.
Żona Mala i matka Lucasa, na oko typowa Amerykanka, w głębi duszy zżerana przez liczne pasje i namiętności, rymuje w sytuacjach stresowych (a zatem bez przerwy).

LUCAS BEINEKE – wiek ok. 19-30 lat, preferowany głos: bas/baryton.
Syn Alice i Mala, chłopak grzeczny i poukładany, choć jako zakochany w Wednesday wydaje się nie do końca stracony dla świata; chce zostać pisarzem albo patologiem.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Casting odbędzie się w dwóch etapach: wokalnym i choreograficznym w dniach 29 – 30 czerwca 2014 r. w siedzibie Gliwickiego Teatru Muzycznego przy ul. Nowy Świat 55/57 w Gliwicach.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres mailowy najpóźniej do dnia: 22 czerwca br. Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV artystyczne ze zdjęciem (Uwaga! Prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem; prosimy nie wysyłać zdjęć jako osobnych plików jpg). Po wysłaniu zgłoszenia, kandydat otrzyma informację zwrotną dot. szczegółów castingu i materiałów potrzebnych do przygotowania się.

Kandydaci do roli dziecięcej proszeni są o zgłoszenie się na casting z osobą dorosłą i z pisemną zgodą rodzica na udział w castingu wraz z jego numerem dowodu osobistego. Jednocześnie informujemy, że teatr nie zwraca kosztów dojazdu na casting i ewentualnego noclegu.

Serdecznie zapraszamy!