Finał Letniej Szkoły Artystycznej

plakatLSA

26 lipca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” o godz. 18:00 odbędzie się spektakl finałowy Letniej Szkoły Artystycznej pod kierownictwem artystycznym Michaiła Zubkova.

W 10-cio dniowym, intensywnym programie nastawionym na badania i eksperymenty z motywami Snu Nocy Letniej W. Szekspira biorą udział tancerze i aktorzy – w sumie około 60 uczestników współpracujących z wybitnymi choreografami z kraju i z zagranicy oraz ze specjalistą ruchu scenicznego z Drama Centre z Londynu.

Finał Letniej Szkoły Artystycznej stanowiący podsumowanie kreatywnego procesu ruchowej eksploracji sztuki Williama Szekspira zostanie zrealizowany w zabytkowym kompleksie pałacowo-parkowym – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, gdzie pod koniec czerwca tego roku została zakończona kompleksowa renowacja realizowana z przerwami, od 2005 roku.

Imponujący pałac oraz park w czasie publicznej prezentacji posłużą tancerzom i aktorom jako platforma sceniczna, gdzie oprowadzą widzów po śnionych przez siebie motywach ze Snu Nocy Letniej W. Szekspira.

godz. 18:00, start – sala widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej

siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Wstęp wolny

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego