Festiwal „Lalka Też Człowiek” od 14 do 20 listopada w Warszawie

Piętnaście zespołów z całego świata, w tym z Holandii, Iranu, Norwegii, Kanady, Kostaryki i Włoch pokaże w Warszawie najlepsze lalkarskie spektakle dla dorosłych. Oprócz tego bogaty program filmowy, wystawy i warsztaty. Festiwal „Lalka Też Człowiek” od 14 do 20 listopada w Warszawie.

Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka Też Człowiek” powstał by zerwać ze stereotypem, że widz dorosły nie ma czego szukać w teatrze lalek. Szczególnie, że „lalką” może stać się każdy przedmiot: zwitek papieru, stara puszka, konewka. To za sprawą aktorów przedmioty ożywają i opowiadają niesamowite, choć zupełnie ludzkie historie. Spektakle, które widzowie będą mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu pokazują bogactwo teatru lalek: liryczne monodramy, zwariowane rekwizyty, grę świateł, złożone historie i zupełnie poważne tematy.

Czeski Continuo Theahtre pokaże „Sąsiadów”, czyli spektakl stawiający pytania o przyczyny upadku społeczeństw i relacji międzyludzkich, w szczególności przyglądający się Czechom w latach 1943 – 1953. Teatr Malabar Hotel z Warszawy przedstawi „Głośniej”, luźną adaptację powieści Johnathana Safrana Foera „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”, która opowiada o tragedii World Trade Center z perspektywy dziecka. „Bo cię kocham” to z kolei propozycja norweskiego teatru Skromlehjulet Figurteater, która bierze pod lupę kryzys w relacjach miłosnych. Te i pozostałych dwanaście grup teatralnych będzie rywalizować o nagrody, których łączna pula wynosi 40 tysięcy złotych. Szczególnie ceniona nagroda publiczności zapewnia zespołom przyjazd na kolejną edycję festiwalu.

W ramach VII edycji festiwalu „Lalka Też Człowiek” widzowie będą mogli zobaczyć ponad pięćdziesiąt animacji filmowych z kraju i ze świata. Jedną z największych atrakcji będzie polska premiera gotyckiej „Opowieści Victora Karlocha” Kevina McTurka, autora efektów specjalnych do takich produkcji jak „Jurrasic Park”, „King Kong” czy „Avatar”. Połączenie filmu i spektaklu teatru lalek przyniosło zaskakujący efekt przypominający swoją magią dawne nieme kino. W programie filmowym widzowie będą mogli zobaczyć również animacje
ze Szwajcarii i Izraela, a także przegląd obrazów Gerrita van Dijka i Izabeli Plucińskiej.

„Lalka Też Człowiek” to jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwali nieożywionej formy dla dorosłych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-20 listopada. Spektakle i wystawy publiczność będzie mogła oglądać w Instytucie Teatralnym, Teatrze Druga Strefa oraz w sali „Laboratorium” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Ikon. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywały się w Domu Kultury Kadr, Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej, Składzie Butelek, klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte Miasto, a także w księgarni Traffic.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. By otrzymać wejściówki na spektakle, należy zarejestrować się przez internet. Przeglądy filmowe są ogólnodostępne.

VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka Też Czlowiek”, 14-20 listopada, Warszawa.

www.lalkatezczlowiek.eu  || www.facebookcom/lalkatezczlowiek

W katalogu znajdą Państwo kompletny program festiwalu.

Na płycie informacja prasowa, plakat oraz wybrany materiał zdjęciowy.

Informujemy, że istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z organizatorami
oraz artystami występującymi w ramach festiwalu.

Kontakt dla mediów: Maciej Marcisz +48 515 234 600 m.marcisz@businessandculture.pl