Dziesięciolecie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania

Zbliżamy się do X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania, której pierwsza część odbędzie się od 24 do 29 czerwca 2014 roku. Tegoroczna – jubileuszowa – edycja  dedykowana jest wyjątkowym artystom, którzy zaprezentują się na scenach Teatru Studio oraz Teatru Starej Prochowni.  Naszymi gośćmi będą: Kibbutz Contemporary Dance Company (Izrael), Daniel Abreu (Hiszpania), LeeSaar (USA), Al.lter S.essio (Francja), Aura Dance Theatre (Litwa), Norrdans (Szwecja), Nadar Rosano (Izrael), Zagreb Dance Company (Chorwacja) oraz Quinzena de Dança de Almada (Portugalia). Jednak to nie wszystko, ponieważ z okazji jubileuszu świętujemy podwójnie i na drugą część Festiwalu zaprosimy Państwa w listopadzie.

Dziesięciolecie festiwalu utwierdza nas w przekonaniu, że nic bardziej nie oddaje różnic w podejściu do własnego ciała, do świadomości, do różnic kulturowych czy relacji międzyludzkich niż taniec. Tutaj nie trzeba uczyć się języka. Język ciała jest językiem na tyle wymownym, że rozumiany jest pod każdą szerokością geograficzną. Podkreśla podobieństwa, ale zaznacza też różnice w podejściu do tradycji i nowatorstwa. W tańcu nie liczy się polityka, ekonomia czy rozwój cywilizacji. Człowiek staje sam na sam z własnymi ograniczeniami, nie tylko fizycznymi, ale również psychicznymi. Uczy się wyrażać swoje emocje ruchem, szuka kontaktu z partnerem na scenie, ale przede wszystkim z odbiorcą, który także może stać się aktywnym uczestnikiem spektaklu.

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Będzie okazja do spotkań i rozmów z artystami. Tradycyjnie odbędą się także warsztaty zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów. Kolejny już raz zawirujemy w Warszawie.

Bądźcie z nami!

Więcej informacji:

www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal

www.facebook.com/zawirowania

 

Kontakt z organizatorami:

ttzawirowania@gmail.com

tel. 780 555 280