Dzień Dziecka z Teatrem Tańca DF w Nowohuckim Centrum Kultury

Dzień Dziecka z Teatrem Tańca DF w Nowohuckim Centrum Kultury

215Pełne barw i dźwięków widowisko taneczne połączy na scenie dzieci i dorosłych tancerzy ponownie 2 czerwca 2013 roku. Ze względu na duże zainteresowanie spektakl zaprezentowany zostanie dwa razy o godz.12:00 oraz 18:00. Bieżące informacje można znaleźć na stronach Teatru Tańca DF i NCK.

Warto, bo możliwe, że to ostatnie prezentacje tego wyjątkowego spektaklu w Krakowie.

Z okazji Dnia Dziecka Nowohuckie Centrum Kultury postanowiło zaprosić Teatr Tańca DF do ponownego zaprezentowania spektaklu Lulilulilajka w choreografii Katarzyny Skawińskiej prowadzącej Teatr Tańca DF od ponad dwudziestu lat. To wyjątkowa, by na jednej scenie zobaczyć dzieci i dorosłych tancerzy w pięknie opowiedzianym tańcem śnie.

Spektakl jest owocem wielomiesięcznej pracy małych i dużych tancerzy w ramach projektu Planeta Taniec realizowanego wspólnie z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki od września 2011 roku. Ta współpraca pozwoliła na rozwinięcie wyobraźni i pamięci ruchowej najmłodszych, udoskonalenie umiejętności pracy z własnym ciałem oraz poznanie możliwości improwizacyjnych. Również dla dorosłych było to zupełnie nowe doświadczenie, które pokazało nowe kierunki pracy i rozwoju tancerza. W efekcie wspólnego działania powstało przedstawienie teatralne z tańcem współczesnym w roli głównej, z elementami teatru ruchu i gestu, znaczącą rolą rekwizytów, dekoracji, kostiumów i świateł, którego reżyserię i choreografię przygotowała Katarzyna Skawińska – dyrektor artystyczny Teatru, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa została doceniona nie tylko przez widzów, ale również przez portal Czas Dzieci od którego otrzymaliśmy statuetkę Złotego Słonecznika w kategorii Ruch – głównej nagrody w konkursie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat. –mówi Katarzyna Badura, współtwórczyni projektu Planeta Taniec na co dzień zajmująca się pracą z dziećmi.

Sam spektakl zdobył również doskonałe recenzje – dodaje Barbara Wysoczańska, tancerka Teatru Tańca DF, koordynatorka projektów zespołu, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. – Ponadto piękna muzyka, barwna scenografia i kostiumy sprawiają, że spektakl podoba się widzom w każdym wieku. – zachęca.

 

KONTAKT:
Barbara Wysoczańska
tel. 607 502 700
promocja@teatrtancadf.pl

Wydarzenie: Lulilulilajka – spektakl Teatru Tańca DF

Adres: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków

Termin: 2 czerwca 2013 roku, godz. 12.00 i 18:00 (spektakl otwarty gramy tylko o godzinie 12:00!)

Bilety: 20 zł normalne i 15 zł grupowe (pow. 10 osób)

Informacja i rezerwacje:
Tel: 600 967 870 lub 607 502 700

e-mail: kontakt@teatrtancadf.pl

Impresariat NCK:

tel. 517 248 634

 

OPIS SPEKTAKLU

Lulilulilajka czyli sen, który być może wcale się nie przyśnił

Luli-luli-laj. Taniec i teatr – podwójnie, dwoiście. Są mali i duzi. A to dopiero początek.

Bo sen, nawet dobry, bywa nieco straszny. Stworzony tańcem świat jest bardzo zmysłowy. Wybujały jak dziecięca wyobraźnia, intensywny w barwach i dźwiękach. Zmienny, zaskakujący ruch tancerzy jest wędrówką, ilustracją sennych wizji.

W zwariowanym świecie baśni i snu swoje miejsce odnajduje to, co osobliwe i niezrozumiałe, zakazane i nieosiągalne. Doświadczamy rzeczywistych lęków i pragnień. Sen to scena, na której symbolicznie może rozegrać się walka dobra ze złem. W śnie do głosu dochodzi to, co w realnym świecie rozbija się o bariery i ograniczenia. Sen jest nieograniczony w środkach wyrazu, podobnie jak teatr. Wehikuł wyobraźni zaprasza w podróż w poszukiwaniu tego, co ważne. W sennej mieszance zmysłów i znaczeń, jak w tyglu alchemika, dokonuje się oczyszczenie i uszlachetnienie serca. Fantazjowanie o tym, co odległe i niedostępne pomaga odnaleźć prawdę o tym, co bliskie i moje własne.

Czas się obudzić, a potem już tylko jak w prawdziwej bajce żyć długo i szczęśliwie.

grafika_Lulilulilajka