Dramatorium 21 stycznia w Teatrze Barakah

Pielewin 21.I.2013

 

 

 

Znajdując się w dupie, możesz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, postarać się zrozumieć dlaczego w niej jesteś. Po drugie, wyleźć stamtąd. Błąd poszczególnych jednostek i całych narodów polega na tym, że myślą, iż te dwie czynności są jakoś ze sobą związane. A nie są. I wyleźć z dupy jest o wiele łatwiej, niż zrozumieć, dlaczego się w niej znajdujesz.(…) Wyleźć z dupy trzeba tylko jeden raz, i potem można o niej zapomnieć. A żeby zrozumieć, dlaczego się w niej znajdujesz, potrzebne jest całe życie. Które w niej spędzisz.

Dramatorium 21 stycznia (poniedziałek) o 20.00

WIKTOR PIELEWIN – opowiadania

Science-fiction, popkultura, mistycyzm… absolwent Moskiewskiego Instytutu Energetycznego (specjalność: elektromechanik), prozaik rosyjski, jako dziecko wakacje spędzał w moskiewskiej bazie wojskowej, nosi modne okulary, nie udziela wywiadów, zamieszcza swe teksty w Internecie, twórca słynnej już „Generacji P”.

 

Czytać będą:

Anna Piróg

Barbara Szałapak

Michał Kościuk

Franciszek Muła

A co do wstępu:

Szanowni Państwo,

W każdy kolejny poniedziałek po raz kolejny radośnie zaskakuje nas liczba przybyłych na Dramatorium widzów. W każdy kolejny poniedziałek po raz kolejny radośnie dostawiamy krzesła. Z tym większym zapałem i energią przygotowujemy kolejne Dramatoria. I choć spotkanie z Państwem samo w sobie jest przecież nagrodą, to jednak musimy zadbać o kawior i szampana dla aktorów i organizatorów. Bo wiedzą Państwo, jak to jest. Emil Zola powiedział kiedyś, że pieniądz wyzwolił pisarza, pieniądz stworzył literaturę nowoczesną, dzięki posiadaniu pieniądza pisarz uniezależnił się od mecenatu i, najzwyczajniej w świecie, mógł pisać i robić, co chce. Byśmy dalej mogli czytać i robić, co chcemy na tych naszych Dramatoriach wprowadzamy opłatę za bilet
w wysokości 5 złotych. Uprzejmie prosimy o kupowanie biletów na Dramatorium. Dramatorium nie wymaga od Państwa rezerwacji.

Wielkie dzięki!

                                                                                                                      Teatr BARAKAH