DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną

plakat DKF O'LESS

Lambda Warszawa & Damski TANDEM Twórczy & O’LESSFestiwal

DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną

Spotkanie III

Niespełniona (Elena Undone) reż. Nicole Conn, USA, 2010

Sobota, 23.02. w godz. 18.00 – 21.00

Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a

Wstęp wolny

Spotkanie ponownie poświęcimy wątkowi – kino lesbijskie reżyserowane przez kobiety. Będziemy kontynuować przyglądanie się twórczości Nicole Conn. To amerykańska reżyserka, która relacje lesbijskie uczyniła głównym tematem swych filmów. Po feministycznym obrazie Claire of the Moon z 1992 r zapraszamy na klasyczny film o miłości z najdłuższym pocałunkiem w historii kina. Trwa 3 minuty i 24 sekundy.

Niespełniona (Elena Undone) scen i reż. Nicole Conn, USA, 2010

Peyton i Elena to diametralnie różne kobiety; pierwsza to wyzwolona lesbijka i pisarka, druga zaś to przykładna matka i żona pastora, słynącego z niechęci do środowisk homoseksualnych. Kiedy jednak ich drogi się krzyżują, mają wrażenie, że odnalazły bratnią duszę. Ich przyjaźń zaczyna się przeradzać w coś głębszego.

***

O cyklu

Męczy nas świadomość, że tak mało jest polskich filmów lesbijskich, a tak wiele – wbrew pozorom – w światowej kinematografii. Przeszkadza nam, że tak rzadko les-filmy można zobaczyć w przestrzeni publicznej, a to kino bogate w gatunki, style i różnorodność motywów. Widzimy, że intymny związek coraz częściej budują 3 osoby, który albo jest jedyną możliwością lesbijskiej relacji, albo świadomym poliamorycznym – menage a trois.

Te wszystkie tematy składają się na program DKF, który prezentować będzie 3 wątki: *filmy lesbijskie polskie w ramach O’LESS Festiwalu, *filmy lesbijskie reżyserowane przez kobiety, *filmy poliamoryczne – menage a trois.

Przyjrzymy się wspólnie związkom lesbijskim, czasem poliamorycznym. I do tego przyglądania zapraszamy cyklicznie od stycznia 2013 r. w ostatnią sobotę miesiąca w godz. 18.00 – 21.00. Pokazy mają charakter edukacyjny.