Decyzja Jury Konkursu Festiwalowego Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” 2013

logo maskarady

 

Jury w składzie: Krystyna Żuchowska (przewodnicząca), Agata Biziuk i Dorota Jarząbek-Wasyl oceniając spektakle konkursowe prezentowane na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” postanowiło przyznać następujące nagrody.

W kategorii dziecięcej Nagrodę za Najlepszy Spektakl otrzymuje Teatr Baj Pomorski za Najmniejszy bal świata Maliny Prześlugi w reżyserii Pawła Aignera.

Jury postanowiło uhonorować zespołową Nagrodą Aktorską wykonawców Le Filo Fable z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu: Sylwię Nowak, Jakuba Grzybka i Pawła Pawlika.

W kategorii spektakli dla dorosłych Nagrodę za Najlepsze Przedstawienie, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Rzeszowa, otrzymuje  Turandot Grupy Coincidentia i NeTTheatre w reżyserii Pawła Passiniego.

Nagroda dla Najlepszej Aktorki przypadła Larysie Mikulicz za kreację w Damie Pikowej Teatru Lalek z Grodna.

Męską Nagrodę Aktorską jury przyznało ex aequo Pawłowi Chomczykowi i Mariuszowi Laskowskiemu za role w spektaklu Turandot Pawła Passiniego

Ufundowaną przez panią Wojewodę Podkarpacką Nagrodę za Najlepszą Animację otrzymuje Henryk Hryniewicki, twórca spektaklu marionetkowego Cyrk Hrynek.

Jury dziękuje wszystkim uczestnikom festiwalu, podkreślając wysoki poziom prezentowanych spektakli i różnorodność wykorzystanych w nich form.