„Brzydkie kaczątko” na Małych  Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

„Brzydkie kaczątko” na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Z przyjemnością informujemy, że spektakl Miejskiego Teatru Miniatura Brzydkie kaczątko w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego został zaproszony do udziału w Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Spektakl zostanie zaprezentowane dwa razy – o godz. 12.00 i 15.00 12 kwietnia 2014 w Teatrze Dramatycznym (Scena im. Haliny Mikołajskiej).

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne od 2011 roku towarzyszą jednemu z ważniejszych przeglądów teatralnych w Polsce – Warszawskim Spotkaniom Teatralnym. W czasie Małych WST na scenach warszawskich teatrów można obejrzeć najważniejsze polskie przedstawienia dla dzieci zrealizowane w ostatnich sezonach.

Spektakl Brzydkie kaczątko w inscenizacji i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego to przedstawienie powstałe z inspiracji chińskim teatrem cieni. W spektaklu wykorzystane zostały rzutniki pisma, sprzęt, który można znaleźć w każdej szkole, a który stwarza możliwości poszerzenia klasycznej formy teatru cieni o zastosowanie nietypowych dla niego elementów jak m.in. woda, ziarna, barwniki, piasek. Te codzienne składniki naszej rzeczywistości w spotkaniu z technologią zastosowaną w przedstawieniu zaskakują, nabierają ciekawej wartości estetycznej.

Ta forma wymaga też od aktorów ogromnego skupienia i precyzji ze względu na małe wymiary scenografii i rekwizytów.

Link do trailera spektaklu

Więcej informacji i galeria zdjęć ze spektaklu

Miejski Teatr Miniatura • ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk • T +48 58 341 94 83