BAJKOWE NIEDZIELE Sopockiej Sceny Off de BICZ
Sezon Teatralny X – XII 2012
Niedzielne bajek granie, magia wyobraźni na zawołanie!
Każdy koniec tygodnia uświetnimy spektaklem dla naszych milusińskich. Pragniemy uwrażliwić najmłodszych widzów teatru, ukazać magię sceny, na której „umowność” staje się rzeczywistością.
7 października 2012, godz. 13.00
„BAJKOGRANIE”
Scenariusz i reżyseria: Alina Jurczyszyn
Muzyka: Michał Zeltman
Zdjęcia promocyjne: Adrianna Lisewska
Czas trwania: ok. 50 min
Laboratorium Pieśni
Interakcyjny spektakl muzyczny dla dzieci, który nigdy nie jest taki sam. Łącząc przedstawienie z warsztatami teatralnymi (improwizacje teatralne, trening twórczości), wciąga widza w akcję, zaprasza do wspólnego tworzenia świata scenicznego. Poprzez zabawę, czytanie autorskich baśni, wspólne śpiewanie i granie – pracujemy z dziećmi nad emisją głosu, dykcją, „ćwiczymy ucho”. Pokazujemy, że teatr i muzyka są czymś, co mogą tworzyć same, a przede wszystkim – że wspaniale rozwijają w ten sposób swoją wyobraźnię, budzą ukryty potencjał twórczy i kreatywne myślenie.
4 listopada, godz. 13.00
„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta
adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska
obsada: Luba Zarembińska, Piotr Srebrowski
projekt i wykonanie lalek: Grażyna Rigall
zdjęcia promocyjne: Bogna Kociumbas
Teatr Stacja Szamocin
Spektakl dofinansowany ze stypendium twórczego Urzędu Miasta Sopotu
Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15 urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia… Luba Zarembińska i Piotr Srebrowski przybliżą dzieciom urokliwy świat baśni ludowej w przystępnej formie teatralnej. Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na małej scence, dwójka aktorów przenosi widzów nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie. Odkryją także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspirację i działa oczyszczająco. A zakończenie daje nadzieję i wiarę w wiecznie spełniającą się miłość.
Spektakl, który rozbudzi najbardziej wybrednego smakosza małych form teatralnych!
25 listopada, godz. 13.00
„Pomidor Izydor i śliwka Oliwka”
z inspiracji wierszem Jana Brzechwy
„Na straganie”
Scenariusz i reżyseria: Beata Szreder
Obsada: Beata Szreder, Piotr Rogalski
Muzyka: Collage
Czas trwania spektaklu: 45 minut
Teatr Malutki
„Pomidor Izydor i śliwka Oliwka” to komedia w żywym planie, pisana wierszem w czterech aktach. Zawiera w sobie elementy pantomimy, całość dopełniają konkursy i zabawy rozwijające wyobraźnię dziecka.
Bajka o potędze przyjaźni i radości z realizacji marzeń. Przekonacie się, jak powinny wyglądać „oświadczyny jak z bajki”. Opowieść powstała z inspiracji wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”.
Teatr Malutki – powstał w 2007 r, jego założycielem jest dr Beata Szreder – aktorka dramatyczna, muzyk instrumentalista. Teatr Malutki to teatr komediowy skierowany do dzieci, realizujący spektakle poświęcone pamięci Jana Brzechwy. Wszystkie spektakle są zbudowane na autorskich scenariuszach. Muzyczne wykształcenie artystów pozwala na stworzenie kompozycji melodyjnych, a jednocześnie pozbawionych banału i trywialności. Każdy spektakl jest opatrzony piosenkami i autorską muzyką. Spektakle mają charakter interaktywny, dzieci biorą czynny udział w spektaklu, np. powtarzają na scenie krótki tekst – stają się bohaterami bajki, są zapraszane do wspólnego tańca, odbywają różnego rodzaju zabawy.
2 grudnia, godz. 13.00
“Przygody Pingwinka Pik Poka”
Inspirowane książeczką Adama Bahdaja „Przygody Pingwina Pik-Poka”
Scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska
Obsada: Luba Zarembińska
Teatr Stacja Szamocin
Spektakl „Przygody Pingwinka” opowiada o perypetiach i rozterkach małego Pik Poka, który na rodzinnej Wyspie Śniegowych Burz spotyka kaczkę Kwi Kwe. Kaczuszka opowiada mu o Łabędzim Jeziorze, gdzie jest ciepło i można zobaczyć piękne fruwające motyle i pachnące fiołki. Pingwinek udaje się w podróż, by poznać nieznaną krainę. Czasami spotykają go trudności, ale wszystko układa się harmonijnie i optymistycznie.
W przedstawieniu wykorzystane są papierowe formy, wykonane w tradycyjnej japońskiej technice origami. Aktorka wyczarowuje na scenie z papieru wszystkich bohaterów sztuki – pingwina, foki, łabędzie, wieloryba czy samolot. Na oczach widzów animują postacie i snują subtelną opowieść. Użycie skromnej ale klarownej techniki pozostawia pole do dziecięcej wyobraźni i wrażliwości a mały widz jest szanowany przez aktorów oraz serdecznie i ciepło traktowany.
Na program BAJKOWYCH NIEDZIEL, który trwa ok. 60 minut, składają się: prezentacja małej formy scenicznej w konwencji wybranej techniki lalkowej lub spektakl w żywym planie, rozmowa z dziećmi, pokaz animacji, wspólna zabawa i twórcze zadania. Program przeznaczony dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy 1-5 szkoły podstawowej.
Serdecznie zapraszamy!
CENY BILETÓW:
dziecko – 10zł,
dorosły opiekun – 15zł
REZERWACJA / KASA TEATRU:
- tel.: czynna od pon.- pt. w godz. 10.00 -17.00
58 555 22 34, 609 690 038 / 603 332 390 - e-mailowa: sopockasa@sopot.pl, offdebicz@sopot.pl
- internetowo poprzez aplikację EKO-BILET https://ekobilet.pl/off-de-bicz lub na profilu Facebook
- na 30 min. przed spektaklem w foyer teatru (Klub Atelier) – do wyczerpania miejsc.Sopocka Scena Off de BICZ
al. Mamuszki 2,
Teatr Na Plaży
Sopot
www.offdebicz.sopot.pl
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.