W marcu w Studio Teatralnym Koło i Teatrze Ochoty rusza akcja Babeczki w teatrze

W marcu w Studio Teatralnym Koło i Teatrze Ochoty rusza akcja Babeczki w teatrze

Studio Teatralne Koło i Teatr Ochoty polecają kobiece wieczory ze spektaklami Kalino malino czerwona jagodo (1,2.03) i Spacerowicz (24, 25.03). Zaproś przyjaciółkę do teatru a zyskasz doborowe towarzystwo, rabat na bilety 30 % i słodką niespodziankę w teatralnej kawiarni. Dodatkowo dla młodych mam zaplanowaliśmy spektakl o dogodnej, popołudniowej porze (Kalino malino czerwona jagodo 2.03, g. 17.00).

Kalino malino czerwona jagodo

Kiedyś to ja miałam nogi – wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota – przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tą ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Spektakl Kalino malino czerwona jagodo to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski
obasada; Aleskandra Grzelak,Olga Omeljaniec, Natalia Sikora, Diana Zamojska

Koprodukcja Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty w Warszawie

Spacerowicz

Simon jest pisarzem, choć na co dzień pracuje jako urzędnik. Pragnie stworzyć wiekopomne dzieło, powieść, dzięki, której zdobędzie sławę i uznanie. W tym celu wybiera się na spacer. Z pozoru monotonna codzienność, której rytm wyznacza rutyna urzędniczych obowiązków, obiady spożywane zawsze u tej samej gospodyni, spotkania na ulicy i u dentysty, w wyobraźni Simona przekształcają się w poetyckie obrazy. Ta sama rzeczywistość, która zachwyca i inspiruje, jednocześnie jednak więzi, przytrzymuje go w sztywnych ramach uporządkowanego, mieszczańskiego życia.

Spektakl na podstawie prozy Roberta Walsera
reżyseria: Igor Gorzkowski
obsada: Magdalena Warzecha (Teatr Narodowy),Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Wiktor Korzeniewski, Marcin Przybylski (Teatr Narodowy)

babeczki