Audycja do spektaklu Sjoerda Vreugdenhila

Audycja do spektaklu Sjoerda Vreugdenhila

Art Stations Foundation (Stary Browar Nowy Taniec) zaprasza profesjonalnych tancerzy (kobiety i mężczyzn) na audycje do spektaklu w choreografii Sjoerda Vreugdenhila, którego premiera planowana jest na koniec czerwca 2014 roku. Poszukujemy tancerzy dysponujących mocną techniką taneczną (taniec współczesny; doświadczenie baletowe także mile widziane), otwartych na improwizację i zdolnych do pracy z mówionym tekstem.

Prace nad spektaklem planowane są na okres: maj-czerwiec 2014 roku.
Osoby zainteresowane udziałem w audycji prosimy o przesłanie CV (po angielsku) ze zdjęciem portretowym i w ruchu na adres: info@starybrowarnowytaniec.pl (dopisek AUDYCJA).

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w środę. 9 października.

Porządek przesłuchań do spektaklu Sjoerda Vreugdenhila

Audycja odbędzie się 12 i 13 października 2013 roku w Studio Słodownia +3 w Starym Browarze w Poznaniu. Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń audycja została podzielona na dwie grupy i trzy etapy. O przydziale do grup poinformujemy każdego z kandydatów drogą mejlową.

ETAP PIERWSZY
sobota 12 października – godzina 11.00 grupa pierwsza, godzina 13.00 grupa druga
ETAP DRUGI
sobota 12 października – godzina 15-18
ETAP TRZECI
niedziela 13 października – godzina 11.00

O wynikach przesłuchań poinformujemy kandydatów do piątku 18 października.

Sjoerd Vreugdenhil
jest absolwentem Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Rotterdam Dance Academy. Zawodową karierę zaczynał w zespole Introdans w Arnhem i w Scapino Ballet w Rotterdamie. Solista Ballet Zurich i przez 6 lat Ballett Frankfurt, w ramach którego w 2002 roku zadebiutował także jako choreograf pokazywanym w ramach festiwalu CADANCE w Hadze uznanym za najciekawszy w sezonie spektaklem “Fat Peggy’s Sober Property” którym ujawnił swój talent do łączenia tańca teatru i sztuk wizualnych. Jego spektakle były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na wielu festiwalach w Europie. Artysta ukończył także kurs architektury w Rietveld Academy w Amsterdamie, co niezwykle wzbogaciło jego świadomość i pracę nad scenicznym obrazem. Jest też cenionym pedagogiem obecnie związanym z rotterdamską akademia tańca Cadance. W listopadzie 2012 roku Sjoerd Vreugdenhil poprowadził w Starym Browarze otwarte lekcje w ramach projektu SPAZIO, a w kwietniu 2013 roku tygodniowy coaching dla polskich artystów z kompozycji inspirowanej metodami Forsythe’a.