8, 9 czerwca: JEDNORĘKI ZE SPOKANE

jednoreki_poster1

Komedio-kryminał na podstawie sztuki irlandzkiego dramatopisarza, zdobywcy Oscara (najlepszy film krótkometrażowy), Martina McDonagha. Para przypominająca Bonnie i Clyde’a, mężczyzna bez ręki, boj hotelowy niczym Ted z Czterech Pokoi. Oprawa wizualna nawiązująca do estetyki starych filmów gangsterskich. To wszystko w klimacie Quentina Tarantino, David Lyncha czy Jim Jarmuscha, z gitarowymi riffami w tle. Okazuje się, że nawet najbardziej zdesperowany poszukiwacz ręki nie da sobie wmówić, że mała, czarna ręka Aborygena należała kiedyś do niego…

Z recenzji:

Z tej plątaniny obsesji, filmowych klisz, zacierających granicę między paranoją a normalnością wyłania się urocze w swej prostocie teatralne wydarzenie, które wywołać może uśmiech nie tylko na twarzach miłośników czarnego humoru.

Adrianna Markowicz, „Dziennik Teatralny”

Historia iście tarantinowska: lokalny półświatek, tajemniczy bohater, (potencjalna) zbrodnia i dużo krwi. Co serwuje nam Barakah w odpowiedzi na taką fabułę? Czarno-biały komiks o mocnej, amerykańskiej kresce, amerykańskie poczucie humoru i amerykańską intrygę. Pełną szaleństwa i absurdu.

Anna Zabłocka, „Teatr dla Was”

Tragedia miesza się z absurdem, gorzka melancholia z podnieceniem i radością.

Katarzyna Chudzik, „Kultura w Krakowie”

reżyseria: Ana Nowicka

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

muzyka: Łukasz Łukasik

konstrukcja: Lesław Kostka

 

obsada:

Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Ana Nowicka, Paweł Sanakiewicz, Łukasz Łukasik

Premiera: 18 czerwca 2011

Fragment na Youtube

8 i 9 czerwca 2013, godzina 22:00

Bilety: 30zł / 20zł

rezerwacje: 669-686-833, rezerwacje@teatrbarakah.com