6-7.08 Bulwar[t] sztuki z Janem Peszkiem w Krakowie

6-7.08 Bulwar[t] sztuki z Janem Peszkiem w Krakowie

Jan Peszek swój kultowy monodram oparty na sztuce Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego” gra nieprzerwanie od ponad 30 lat. Spektakl obejrzało tysiące widzów na całym świecie, a sam tekst sztuki nie traci nic z aktualności.

Pasja z jaką Schaeffer mówi o życiu i twórczości udziela się publiczności, a w kongenialnej interpretacji Jana Peszka ten spektakl raz bawi, raz fascynuje i nieodmiennie zachwyca. Z powodu deszczu planowany na 17 lipca występ mistrza Peszka został przeniesiony na najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, wyjątkowo na godzinę 19:00. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Dzień wcześniej, w sobotę 6 sierpnia odbędzie się drugi pokaz „Żywych obrazów”, projektu prowadzonego przez Marcina Kalisza i Dominikę Borkowską. Opracowane przez nich warsztaty per formatywno-teatralne To_Kontakt opierają się na dwóch metodach pracy: warsztacie aktorskim oraz warsztacie ruchowym.  Będzie to drugi pokaz trwających od czerwca warsztatów z chętnymi, którzy się na nie zgłosili.

W niedzielne przedpołudnie jak zwykle Buwalr[t] zaprasza dzieci na aktywne słuchanie bajek. Tym razem Łukasz Stawarczyk przeczyta mądre i pełne ciepła opowiastki o nieporadnym Misiu Fisiu autorstwa Wojciecha Bonowicza. Kilka godzin później, o 15:00 wystąpi Cracow Brass Quintet, czyli Krakowski Kwintet Blaszany, który stara się kontynuować wielowiekową tradycję kapeli katedralnej na Wawelu.

Po  wieczornej atrakcji, czyli „Scenariuszu dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego”  o 21:30 wszyscy amatorzy kina w plenerze będą mogli zasiąść spokojnie w leżakach i obejrzeć kolejną Bulwartową projekcję, film o niezwykłej Jane Goodall, legendarnej badaczce zachowań małp człekokształtnych.

Bulwar[t] sztuki  to cykl plenerowych wydarzeń artystycznych organizowanych przez Teatr Łaźnia Nowa nad nowohuckim Zalewem od czerwca do sierpnia br. W 90 dni lata odbędzie się ponad 90 różnych imprez: spektakli w teatrze plenerowym, koncertów, warsztatów artystycznych i pozaartystycznych. Na każdy dzień tygodnia przypisana jest inna forma obcowania z kulturą: sobota to świetne spektakle teatralne na scenie plenerowej, niedziele będą muzyczno-filmowe, z jogą i porannym czytaniem bajek dla dzieci, poniedziałki – warsztaty dla dzieci, we wtorki dla dorosłych, środy kulinarne, w czwartki spotkania z ciekawymi osobowościami Nowej Huty, a w piątki plenerowe potańcówki międzypokoleniowe. Organizatorzy zapraszają nowohucian, wszystkich krakowian a także turystów, którzy szukają niebanalnej propozycji spędzenia wakacji – niekoniecznie w tłumie turystów na Rynku Głównym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, Bulwar(t) potrwa do 28 sierpnia br.

http://bulwarowa.laznianowa.pl