5.12 - dzień otwarty opery krakowskiej

5.12 – dzień otwarty opery krakowskiej

Opera Krakowska zaprasza na Dzień Otwarty (5 grudnia 2015 w godz. 10.00-15.00), którego hasłem przewodnim będzie „Opera pokoleń – Opera bez granic”. Tegoroczne spotkanie z publicznością Opera Krakowska dedykuje zarówno widzom dorosłym jak i dzieciom oraz młodzieży, chcąc pokazać, że krakowski teatr jest miejscem łączącym pokolenia, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się od kulis pracy w operze i zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne dla publiczności. Otwarte próby, pokaz technologii sceny, spotkania z artystami, zwiedzanie pracowni oraz magazynów dekoracji, pozwoli widzom na odkrycie bogactwa i różnorodności zawodów i pasji pracowników Opery Krakowskiej.

Na Dużej Scenie widzowie będą mogli przyjrzeć się otwartej lekcji Zespołu Baletu Opery Krakowskiej oraz otwartej próbie do spektaklu baletowego „Dziadek do orzechów”. Zarówno lekcję, jak i próbę poprowadzi Victor Korpusenko przy akompaniamencie Ludmiły Tułacz. Również na Dużej Scenie odbędzie się pokaz technologii sceny do spektaklu „Dziadek do orzechów”, który poprowadzi Marek Grabowski, a który zrealizują: Piotr Ropek, Krzysztof Wędziński i Krzysztof Klocek. Na Sali Kameralnej będzie można obejrzeć otwartą próbę generalną spektaklu edukacyjno-muzycznego dla dzieci „Profesor Wiolinek i biały żaglowiec”, prowadzoną przez reżysera i autora spektaklu Pawła Wójtowicza, a na Sali Prób Marek Kluza poprowadzi otwartą próbę Chóru Dziecięcego. Kolejną propozycją podczas Dnia Otwartego będzie spotkanie
z cyklu „Spotkania w Operze. PORANKI”, tym razem pod hasłem „W co ubrać Dziadka
do orzechów?”. Gościem będzie scenograf Marek Grabowski, a spotkanie poprowadzi Anna Adamus (Antresola). Kolejny punkt programu, który z pewnością zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych to pokaz charakteryzacji postaci z opery „Madama Butterfly” prowadzony przez Grażynę Maślankowską (Antresola).
Gośćmi spotkania „Opera pokoleń – Opera bez granic”, które odbędzie się na Sali Prób będą soliści śpiewacy – Monika Korybalska, Andrzej Biegun i Krzysztof Kozarek oraz soliści baletu – Mizuki Kurosawa i Dzmitry Prokharau. Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic.
Podczas Dnia Otwartego zapraszamy również do zwiedzania gmachu Opery Krakowskiej
w zorganizowanych grupach oraz na warsztaty plastyczne w ramach których – wspólnie z solistami Opery Krakowskiej – będziemy tworzyć ozdoby choinkowe. Przez cały czas trwania Dnia Otwartego na foyer będzie można przymierzać kostiumy teatralne i nakrycia głowy, by potem sfotografować się w specjalnie urządzonym atelier. Natomiast w Opera Café będzie można skosztować specjalnie przygotowanych na tę okazję przysmaków. W menu znajdą się m.in. „szarlotka Trubadura” czy „latte Pucciniego”.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w Kasie Opery Krakowskiej od 28 listopada 2015
od godziny 10.00. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki na każde wydarzenie.

http://www.opera.krakow.pl