5.03 premiera "Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego" w Łaźni Nowej w Krakowie

5.03 premiera “Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego” w Łaźni Nowej w Krakowie

Nasze życie jest bogactwem prawdopodobieństw i wiele w nim może się zdarzyć. Być może człowiek jest zaledwie pyłem we wszechświecie, ale przede wszystkim jest jego częścią. I to taką, bez której być może wszechświat wyglądałby całkiem inaczej, a może nawet by nie istniał…

Bartosz Szydłowski w swoim nowym spektaklu podąża tropem twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, znajdując inspirację przede wszystkim w głośnym filmie “Przypadek” z 1981 roku.

Zawsze fascynowała mnie pokora Krzysztofa Kieślowskiego. Opowiadał o świecie i ludziach go zamieszkujących, jakby zbliżał się do nieodgadnionej, pełnej sprzeczności Tajemnicy. Nie ulegał łatwym polaryzacjom, nie poddawał się etykietowaniu, zawsze stał po stronie Nieokreślonego. O jego mistrzostwie świadczy umiejętność opowiedzenia o tym, co niezdefiniowane poprzez konkrety i zdarzenia – opowiada Bartosz Szydłowski.

Słuchaliśmy uważnie wywiadów reżysera, czytaliśmy jego scenariusze. Pojawił się trop. Najbardziej widoczny w strukturze “Przypadku”, ale przewijający się jak motto całej twórczości Kieślowskiego. To zachłanność wobec życia, apetyt na wielorakie jego formy. Chciałem, aby nasz spektakl nie stał się fatalistycznym obrazem o miałkości i przypadkowości naszych wyborów. Mówimy raczej, że mimo wszystkich losowych przeciwieństw, wygrywa człowiek ze swoją pasją życia i pragnieniem nowych wyzwań – dodaje.

Przypadek według Krzysztof Kieślowskiego

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Współpraca dramaturgiczna: Bartłomiej Harat

Scenografia: Małgorzata Szydłowska

Choreografia: Dominika Knapik

Muzyka: Andrzej Bonarek

Multimedia: Dawid Kozłowski

Obsada: Angelika Kurowska, Barbara Kurzaj, Karina Seweryn / Ewelina Żak, Radosław Krzyżowski, Maciej Sajur, Dominik Stroka

Premiera: 5 marca 2016, godz. 19:00

Pozostałe spektakle: 15-16, 29-30 marca 2016, godz. 19:00

Teatr Łaźnia Nowa

Os. Szkolne 25 Kraków
tel. 12 680 23 41

http://www.laznianowa.pl