4.11. – Performans taneczny w ramach teatru klasy B (strefa BE>nst>wstęp wolny)

tkb

Na scenie spotykają się trzy krakowskie, młode, niezależne artystki: scenografka Paulina Semkowicz, tancerka Małgorzata Haduch oraz saksofonistka Paulina Owczarek. Każda z nich rozwija indywidualnie swoją wizję sztuki współczesnej, podejmując wyzwania w niekonwencjonalnych działaniach artystycznych. Ich projekt w Strefie BE to performans nowego tańca z muzyką improwizowaną na żywo.

Scenografia powstanie w oparciu o wybór elementów z życia/twórczości Swinarskiego. Będzie romantycznym symbolem, być może na tyle starym, że dopiero tancerka będzie mogła mu nadać znaczenie; sprowadzi “na ziemię” lub otworzy nowe światy.
Jak mówią autorki projektu:

Podobnie jak w spektaklach Konrada Swinarskiego, mamy możliwość odczuwania bliskości fizycznej z bohaterami. Intryguje nas także sposób wybicia widza z jego strefy komfortu oglądania. Nowy taniec w połączeniu z muzyką improwizowaną, jest nurtem nadal nieznanym, zdominowanym przez mylące stereotypy. Zapraszając widza na performans tańca, pragniemy skonfrontować wyobrażenia o nowym tańcu i zaproponowaniu dialogu, na temat tego nurtu sztuki w połączeniu z muzyką swobodnie improwizowaną. Kultywujemy działalność Konrada Swinarskiego, łamiąc konwencje, które uważamy za aktualne we współczesnej sztuce performatywnej.

Założenia performansu to ściśle określony protokół, w którym rozgrywa się kompozycja w czasie rzeczywistym. Struktura, która obejmuje zdefiniowanie przestrzeni i scenografii, jest narzucona żywiołowi, jakim jest taniec i muzyka.
teatr klasy B>>strefa BE>>Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu teatr klasy B wstęp wolny
Znajdź nas na FB: teatr klasy B
Strona wydarzenia