30. marca Scena Tańca Współczesnego

30. marca Scena Tańca Współczesnego

Zapraszamy serdecznie 30. marca o godz. 19.00 na pokazy spektakli: Kilka piosenek o miłości Iwony Olszowskiej i Śmierć Ofelii Marty Pietruszki i Olgi Marcinkiewicz.

Tym samym otwieramy cykl “Portrety. Kobiety w polskiej choreografii” – przegląd polskiej myśli choreograficznej ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet wizjonerek. Planujemy przyjrzeć się wizerunkom postaci kobiet w polskiej choreografii, a także praktyce scenicznej wybranych jego reprezentantek (Barbara Bujakowska, Izabela Chlewińska, Grażyna Chmielewska, Joanna Czajkowska, Karolina Garbacik, Iwona Olszowska, Marta Pietruszka). 
Po spektaklach zapraszamy na rozmowę wokół zespołu Kontrast i początków krakowskiej sceny tańca współczesnego. Spotkanie zakończy obchody jubileuszu dziesięciolecia istnienia sceny tańca współczesnego na Wietora. Jego dyskutantami będą dawni tancerze Kontrastu: Iwona Olszowska, Marta Pietruszka, Katarzyna Skawińska, Janusz Skubaczkowski oraz twórca zespołu – Jacek Tomasik. 

Spotkanie będzie doskonałym pretekstem, aby zajrzeć do prywatnych archiwów choreografów i sprawdzić, co skrywają. Które zdjęcia, nagrania, kostiumy sceniczne, recenzje zostały zachowane, a które odeszły w niepamięć?