25-29.04 3. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim w Poznaniu

25-29.04 3. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim w Poznaniu

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim ma za zadanie promocję współczesnego teatru francuskojęzycznego w Polsce oraz nauczania języka francuskiego poprzez teatr. Goszczący Festiwal Teatr Polski w Poznaniu na kilka dni zamienia się w miejsce spotkań studentów z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy w części konkursowej festiwalu prezentują swoje kreacje sceniczne.

Na festiwalu obecni są autorzy spektakli biorących udział w konkursie oraz ważne osobistości z francuskojęzycznego świata teatru, z krajów takich jak: Francja, Belgia, Szwajcaria, Kanada, francuskojęzyczne kraje Afryki. Aktorzy i reżyserzy prowadzą warsztaty dla występujących. Międzynarodowe jury przyznaje nagrody dla najlepszych spektakli. Uczestnicy oraz chętni widzowie mogą wziąć udział w konferencjach na temat współczesnej dramaturgii francuskojęzycznej.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim to niezwykle interesujące spotkanie studentów Europy Środkowej i Centralnej ze współczesnym teatrem francuskojęzycznym i jego przedstawicielami. Przez kilka dni Poznań gości reżyserów, aktorów i dramatopisarzy z krajów Frankofonii, stając się w ten sposób miejscem wymiany teatralno-kulturowej.

Organizatorzy przewidzieli konkurs dla widzów. Każdy, kto okaże wejściówki z czterech różnych spektakli, dostanie do wypełnienia formularz, który uzupełni swoimi danymi teleadresowymi. Wśród zgłoszeń zostanie wylosowane jedno, które otrzyma nagrodę. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzcy wycieczkę do Paryża.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru na 60 minut przed każdym wydarzeniem w Punkcie Obsługi Widza przy kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Bilety na koncert „Gdyby Brel był kobietą” do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Wszystkie wydarzenia i spektakle tłumaczone na język polski.

Informacje: info.drameducation@gmail.com lub 661 368 015

Program dostępny na:

https://www.facebook.com/Drameducation-Centre-international-de-théâtre-francophone-en-Pologne-327056140749809/?fref=ts

Wydarzenie na Facebooku: 

https://www.facebook.com/events/1722752227996620/

Miejsce: Teatr Polski w Poznaniu

http://www.teatr-polski.pl

Organizatorzy: Drameducation – Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce, Teatr Polski w Poznaniu