2.03.2018 | Sny o wojnie - premiera | Perfokolektyw

2.03.2018 | Sny o wojnie – premiera | Perfokolektyw

Perfokolektyw we współpracy ze Scena Supernova mają przyjemność zaprosić na prapremierowe “Sny o wojnie” Agaty M. Skrzypek. Występują Karolina Niemiec-Gustkiewicz oraz Joanna Sitko


„Czy miałeś kiedyś tak, że nie byłeś pewny, czy coś zrobiłeś, czy tylko to ci się wydaje?”, zapyta Roma, jedna z dwóch bohaterek uwięzionych w rzeczywistości, która może być snem, spektaklem albo zwykłym dniem.
Sawa i Roma, nierozłącznie i charyzmatyczne kobiety, stają w obliczu wyzwań, które rzuca im codzienność. Mają do nich jednak skrajnie różne podejścia. Sawa toczy walkę o awans na wysokie stanowisko w korporacji, która jest dla niej drugim domem. Spędzająca większość czasu w łóżku Roma obmyśla kolejne strategie wymigania się od podjęcia pracy. Ta pierwsza rozgryzła społeczne zasady gry, ta druga woli ustanawiać własne. Łączy je nieufność do reguł, według których funkcjonuje świat i tajemnica zniknięcia jednego ze słoików z przetworami babuni. W „Snach o wojnie” granice między jawą a snem są nieustannie negocjowane, komunikacja między bohaterkami naprzemiennie wznawiana i przerywana, a wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o to, czy można ufać własnej pamięci? I co może wyniknąć z ludzkiej podatności na autosugestię? A wreszcie – jakie to ma znaczenie w przededniu wojny?

W oniryczny świat bohaterek wprowadzą etiudy filmowe powstałe we współpracy z operatorami Marcinem Korbasem i Bartoszem Jakuszem, dźwiękowcem Piotrem Ulasińskim i montażystą Piotrem Paruchem. Tło muzyczne tworzy specyficzna dźwiękosfera złożona z różnokolorowych szumów, szmerów i zakłóceń, urozmaiconych odgłosami miejskich spacerów bohaterek.

Na kolejne spektakle zapraszamy:
– 3 marca godz. 19.00
– 8 marca godz. 19.00

Ceny biletów: 20zł/30zł
Rezerwacje: snyowojnie.perfokolektyw@gmail.com