19.04 premiera spektaklu "Seesaw" Teatru Powszechnego w CK Zamek w Poznaniu

19.04 premiera spektaklu “Seesaw” Teatru Powszechnego w CK Zamek w Poznaniu

Niezwykle subtelny spektakl taneczny wypełniony magicznym ruchem, ulotnymi obrazami, baśniowymi postaciami i piękną muzyką. Inspiracją dla jego twórców była książka Meret Oppenheim „Sny. Zapiski z lat 1928-1985“.

Przedstawienie traktuje o zmianach świadomości jakich doświadczamy każdego dnia zapadając w sen, przenosząc się w inny, nierealny świat. Sny zawsze są osobiste, ukazują nasze życie codzienne, lęki, słabości, atuty i tęsknoty. „Seesaw” to taki waśnie senny pamiętnik, pokazujący podświadome sympatie i antypatie, obawy i radości a także marzenia poszczególnych tancerzy. Swoistym symbolem uzyskiwanej we śnie wolności jest tytułowa huśtawka. „Seesaw” to podróż przez noc, w której porządku nie dyktuje logika.

THEATER THIKWA (Niemcy) to kolektyw artystyczny złożony z niepełnosprawnych i pełnosprawnych aktorów. Ten udany eksperyment społeczny trwa już 25 lat i ostatecznie przyjął postać pełnowymiarowego, repertuarowego teatru z własną siedzibą i bogatą ofertą artystyczno-warsztatową. Charakterystyczne dla wszystkich realizacji Thikwy jest poszukiwanie określonej estetyki, w której znajdują wyraz zarówno indywidualne, zróżnicowane cechy biorących w niej udział osób, jak i cechy wspólne dla wszystkich uczestników. Obszarem artystycznych poszukiwań zespołu są: teatr, performans, taniec, muzyka i słowo oraz wszystko to, co znajduje się na styku i pomiędzy nimi. Niepełnosprawni i pełnosprawni aktorzy pracują razem nad wszystkimi inscenizacjami, często współpracując też z artystami z zewnątrz grupy. Thikwa zapewniła sobie trwałe miejsce na teatralnej scenie i zyskała szerokie uznanie odbiorców i krytyki. Ich dokonania prezentowane były na licznych festiwalach w kraju i za granicą, samo słowo „thikwa“ oznacza w języku hebrajskim nadzieję.

PO SPEKTAKLU ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z ARTYSTAMI / Sala Wielka

Występują: Addas Ahmad, Nico Altmann, Louis Edler, Corinna Heidepriem, Vasileios Koutras, Alexander Lange, Katharina Maasberg, Lia Massetti, Tim Petersen, Hilarius Urban, Marijana Savovska, Linda Weißig
Koncepcja i choreografia: Linda Weißig
Scenografia: Isolde Wittke
Kostiumy: Pablo Alarcón
Współpraca kostiumologicza: Heike Braitmayer
Projekt dźwięku: Nikola Jeremic
Projekt oświetlenia: Manfred Arlt
Dźwięk: Wolfgang Ullrich
Asystenci produkcji: Wolfgang Ullrich, Carla Sternberg, Sarah Hottenrott
Przy wsparciu: Heidehof Stiftung

http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,520,8199.html