18-22.05 Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

18-22.05 Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

Organizowany od 1985 roku festiwal to jedna z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury oraz najstarsze i największe tego typu wydarzenie w regionie. Bazuje na teatrze, ale wzbogacają go także inne, liczne gatunki: sztuki wizualne, muzyka, spotkania z artystami oraz cykl East Side Street Art.

Festiwal skierowany jest do osób ceniących odważne i nowatorskie projekty artystyczne, gotowych na spotkania z twórcami o wyraźnej wizji, dyskutującymi z otaczającą rzeczywistością przy wykorzystaniu formy, słowa, dźwięków i nieskończonej wyobraźni.

Przez ostatnie 30 lat festiwal gościł tysiące artystów, a ci zapewnili niezapomniane wrażenia tysiącom jego uczestników. Dotychczas gościliśmy m. in. Hiroakiego Umedę (Japonia), Tanztheater Derevo (Rosja/Niemcy), Maria Kong Dancers Company (Izrael), Teatr Ósmego Dnia, Akademię Ruchu, Teatrul Tineretului Piatra Neamt (Rumunia), Teatr Pieśń Kozła i wielu innych niezależnych i profesjonalnych artystów.

W tym roku Dni Sztuki Współczesnej odbędą się po raz 31. w dniach 18-22 maja. W wydarzeniach towarzyszących festiwalowi będzie można wziąć udział już od 14 maja, akcja części z nich będzie miała miejsce w prywatnym mieszkaniu.

Festiwal od lat anektuje wiele miejskich przestrzeni: Białostocki Ośrodek Kultury (Kino Forum, Klub Fama), Białostocki Teatr Lalek, Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Rynek Kościuszki, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki i inne.
Naszymi gośćmi w tym roku będą: Compagnie Kumulus (Francja), Zbigniew Libera, Korniag Theatre (Białoruś), Teatr Studio i Teatr Malabar Hotel, Teatr Montownia i Teatr Papahema, TO-EN Butoh Company, Cloud Theater, Teatr Kana, Lech Janerka, Smolik i Kev Fox, Bovska i inni.

Więcej:
www.dsw.bialystok.pl
www.facebook.com/dsw.bialystok