17-21.05 Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich METAFORMY we Wrocławiu

17-21.05 Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich METAFORMY we Wrocławiu

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu zaprasza na XII Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich „METAFORMY”, które odbędą się w dniach 17-21 maja 2016 roku  we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja Spotkań jest dla PWST wydarzeniem szczególnym. Wpisuje się ona bowiem w całą gamę działań artystycznych związanych z otrzymaniem przez Wrocław miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tegoroczne Spotkania są przestrzenią do prezentacji różnorodnych etiud i spektakli studenckich będących artystycznymi wizytówkami szkół lalkarskich z niemal całej Europy. Zaprezentują się zespoły z Chorwacji, Czech, Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Nazwa Spotkań – „METAFORMY” – to próba określenia przestrzeni tych konfrontacji. Teatr plastycznej metafory to teatr lalki, maski, formy, materiałów, przedmiotów, aktora, multimediów, światła, dźwięku, przestrzeni… To szerokie spektrum środków teatralnego wyrazu zachowuje swój homogeniczny, poetycki wyraz dzięki metaforze. To dzięki niej rozmawiamy z widzem, z jego wrażliwością i emocjami, uruchamiamy jego wyobraźnię, kreując nowe, magiczne światy.

Obok prezentacji studenckich proponujemy szereg imprez towarzyszących OFFORMY, takich jak pokazy na scenie offowej, czytanie dramatów, spotkanie autorskie, słuchowiska sensoryczne, pokaz filmu, dyskusje. Na zakończenie każdego dnia zapraszamy na koncerty młodych wykonawców i wspólną zabawę do Klubu Festiwalowego Szklarnia. W piątek, 20 maja wystąpi niezwykle uzdolniony absolwent PWST, lalkarz – multiinstrumentalista, Sambor Dudziński w jednoosobowym projekcie „Quartetman – manufaktura piosenki”.

Łącznie na scenach PWST zostanie zaprezentowanych 19 spektakli, które będzie można zobaczyć bezpłatnie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o dokonanie rezerwacji na stronie: http://pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/ . Wydarzenia odbywające się w Klubie Festiwalowym Szklarnia są bezpłatne, nie obowiązuje rezerwacja miejsc.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu przy ul.  Braniborskiej 59 oraz w Klubie Festiwalowym Szklarnia przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19.

Projekt w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 www.wroclaw2016.pl