16.04 – SZTUKA WYBORU – SZTUKA ODBIORU (SLOT i STARY TEATR)

Już 16. kwietnia o godz. 19:00 w Klubie pod Jaszczurami (Rynek Główny 8), odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu Dumanowski side A i B, którego premiera zaplanowana jest na 27. kwietnia w Teatrze Starym. Oprócz dramaturgów Martyny Lechman i Tomasza Jękota, będzie można porozmawiać także z dyrektorami Teatru Starego – Janem Klatą i Sebastianem Majewskim.

To wydarzenie jest pierwszą odsłoną cyklu spotkań SZTUKA WYBORU – SZTUKA ODBIORU, podczas których chcemy poznawać i mierzyć się z odczytywaniem dzieł nieodkrytych, a godnych polecenia i uwagi. Chcemy uczyć się sztuki wyboru oraz odbioru sztuki – od najlepszych. Chcemy, by była to zarówno przestrzeń nauki, jak i otwartej dyskusji.

Cykl SZTUKA WYBORU – SZTUKA ODBIORU pod szyldem SLOT Kraków jest rozwinięciem SLOT Festów, które odbywają się co pół roku, skupiając na wspólnej przestrzeni nieprzebraną ilość tematów i form, a także wielu niezwykłych gości. Ponieważ podczas takiego weekendu często nie sposób uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach ani skupić się dłużej na jednym temacie, chcemy spotykać się częściej i wnikać głębiej w wybrane tematy.

W pierwszym cyklu koncentrujemy się na teatrze oraz literaturze, a w tym „buszowaniu” pomagać nam będą znawcy z Teatru Starego i Lekcji czytania – akcji społecznej Tygodnika Powszechnego.
Zapraszamy 16. kwietnia do Klubu pod Jaszczurami!