16.04 scena tańca współczesnego w SCKM w Krakowie

16.04 scena tańca współczesnego w SCKM w Krakowie

Dnia 16 kwietnia 2016 roku (sobota) o godz. 19.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędzie się wieczór tańca współczesnego, podczas którego zaprezentowane zostaną, aż trzy spektakle. Na scenie zobaczymy tancerzy, którzy są zarówno twórcami, jak i wykonawcami owych spektakli.

O bagażu doświadczeń i rozważaniu o własnej tożsamości w spektaklu “I know №.Thing” opowie Aleksandra Bożek-Muszyńska (koncept i wykonanie), natomiast kolejną część wieczoru tańca współczesnego spędzimy z “Kobietą z sercem” w wykonaniu Alicji Miszczor-Jobda (taniec) oraz Marcina Janus (muzyka) – ” Spektakl, w którym sen przeplata się z jawą, marzenia z rzeczywistością…”. Dopełnieniem wieczoru będzie spektakl “ONEIROCRITICA”, czyli improwizowana interpretacja snów na podstawie księgi o tym samym tytule, w której wystąpią: Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz Piotr Skalski.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania i kolejne prace przede wszystkim krakowscy artyści. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

Szczegółowe informacje:

1.  “I know №.Thing”

Koncept i wykonanie:
Aleksandra Bożek-Muszyńska

…A więc stoję z tym bagażem doświadczeń. W zależności od punktu widzenia i siedzienia, ten bagaż mi ciąży i ciągnie w dół lub pomaga mi i zapewnia miękkie lądowanie. Niezależnie jednak od jego zawartości, uświadamiam sobie, że i tak wiem „nic”…
Pracę nad solo zaczęłam od rozważań na temat swojej tożsamości, moich ról jakie pełnie i doświadczenia , jakie już zdobyłam. Zauważyłam, że im więcej widzę i wiem, tym bardziej uświadamiam sobie jak mała w tym wszystkim jestem i jak dużo jeszcze przede mną (niezależnie od tego, co już za mną).

2. “Kobieta z sercem”

choreografia, koncept: Alicja Miszczor-Jobda
kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus
wykonanie:Alicja Miszczor-Jobda (taniec), Marcin Janus (muzyka)

‘Odłamałam gałąź miłości
Umarłą pochowałam w ziemi
I spójrz mój ogród rozkwitł (…)’
Halina Poświatowska

Spektakl, w którym sen przeplata się z jawą,marzenia z rzeczywistością,obawy z nadziejami, powaga z humorem, nonsens z logiką.

3. “ONEIROCRITICA”

Improwizacja: A. Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski

Improwizowana interpretacja snów na podstawie księgi ONEIROCRITIC

Bilety: 10 zł i 15 zł
Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com / tel. 12 430 50 90
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
Scena Tańca Współczesnego w Krakowie
Prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów ze względu na ograniczoną ilość miejsc, piszcie: http://scena.tanca.sckm@gmail.com