Projekt Jezioro łabędzie Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej z Zakrzewa w czerwcu

Spektakl Projekt Jezioro łabędzie  to trzecie spotkanie Mikołaja Mikołajczyka z Klubem Śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa. Obecny projekt zamyka cykl Trylogii Zakrzewskiej, w której skład wchodzą też Teraz jest czas (2012) i Projekt Noce i dnie (2013).

Wydarzenie to premierę miało w ramach jest świętowania jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Iwony Pasińskiej i Mikołaja Mikołajczyka. W czerwcu pokazane zostanie dwukrotnie: 19 czerwca o godzinie 19:00 podczas obchodów 80-lecia istnienia Domu Polskiego w Zakrzewie, a także 25 czerwca o godzinie 21:00 na Placu Wolności w ramach Malta Festival 2015.

Mikołaj Mikołajczyk o spektaklu: „Projekt Jezioro łabędzie” jest opowieścią o marzeniach. Co pozostanie po całym naszym życiu? Jakie wspomnienie nas samych? Powiadają, że przyszłe życie będzie pozbawione tego, co już znamy. Zamieńmy się w łabędzie i w rytm muzyki Piotra Czajkowskiego ruszmy w poszukiwaniu tego nieznanego, lepszego świata.

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub

Scenografia: Marta Hela Fijałkowska

Światła: Henryk Szopiński

Produkcja: Dom Polski w Zakrzewie

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka;

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”: Adrianna Mielke, Klaudia Pioch, Pamela Borkowska, Edyta Radtke, Kinga Szopińska, Remigiusz Gospodarek, Kacper Manikowski, Szczepan Jaros, Hubert Mielke;

Iwona Pasińska, Aleksandra Bednarz, Paweł Sakowicz, Mikołaj Mikołajczyk

Współfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Na oba wydarzenia wstęp wolny!