15-17.04 festiwal FeTA we Wrocławiu

15-17.04 festiwal FeTA we Wrocławiu

FeTA to spotkanie amatorów z profesjonalistami. Młodzi wykonawcy prezentują 10-minutowe monodramy, które bezpośrednio po pokazie komentowane są przez jury.  Adepci sztuki aktorskiej mogą liczyć także na bezpłatne warsztaty, konsultacje i dyskusje. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz okazja, by otrzymać swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu.

Jury konkursu nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultuje. W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Waldemar Krzystek,  Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis czy Bartosz Porczyk.

Z perspektywy widza FeTA to przede wszystkim przegląd twórczości najzdolniejszych, starannie wyselekcjonowanych wykonawców z całej Polski. Umożliwiamy podpatrywanie pierwszych kroków na scenie przyszłych aktorów filmowych i teatralnych. Otwarte dla publiczności prezentacje najciekawszych monodramów są bezpłatne. Do grona laureatów Festiwalu należą m.in. Anna Ilczuk, Krzysztof Skonieczny, Wacław Mikłaszewski, Agata Kucińska czy Justyna Wasilewska.

Ponadto na gości festiwalu czeka szereg wydarzeń towarzyszących i i tradycyjnie finałowy spektakl mistrzowski. Tradycyjnie na zakończenie FeTA zapraszamy na pokaz kunsztu aktorskiego w wykonaniu znanych i cenionych artystów – w tym roku gośćmi festiwalu będą: Stanisława Celińska i Lucyna Malec w spektaklu Grace i Gloria, który został specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu 50 – lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej.

Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.