13-22.05 Międzynarodowy Festiwal Tańca KRoki w Krakowie

13-22.05 Międzynarodowy Festiwal Tańca KRoki w Krakowie

Tegoroczna edycja pod hasłem Ciało (Nie)Wystarczy pokaże dwie twarze współczesnej sztuki tańca. Zaprezentujemy artystów i zespoły, które fantastycznie wykorzystują najnowsze, interaktywne technologie oraz tych, którzy skupiając się na ciele i jego możliwościach olśniewają nowymi technikami  tańca.

W programie po raz pierwszy aż dwie polskie premiery, w tym własna – MOS-owa pt. „Digital Garden 2016” przygotowana przez zespół techniczny MOS i zaprzyjaźnionych tancerzy. Druga to najnowszy projekt Tomasza Bazana „Solar Plexus” inspirowany powieścią „Solaris” Lema.  W nurcie spektakli interaktywnych zobaczymy jeszcze zaskakujący poetycki spektakl węgierski „The Miracles of the night” zespołu „The Symptoms” i choreografki Reki Szabo.

W programie aż trzy wielkie zagraniczne gwiazdy! Słynni od lat Johannes Wieland ze spektaklem „Darwintodarwin” i Ann van den Broek z najlepszym spektaklem tanecznym Holandii w 2015 roku -„The Black Piece”. Najmłodsza gwiazda to podbijająca świat choreografka z Izraela Sharon Eyal i zespół LEV ze spektaklem „OCD Love”.

W programie festiwalu także pokaz spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca „Nesting”, warsztaty dla najmłodszych pod hasłem MAŁE KRoki, warsztaty dla niepełnosprawnych NIEZWYKŁE KRoki oraz spotkania z artystami i projekcje spektakli tanecznych.

http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/695/kroki-miedzynarodowy-festiwal-tanca-wspolczesnego-2016