12-13.03 6. edycja 3…2…1…TANIEC! w krakowskim NCK-u

12-13.03 6. edycja 3…2…1…TANIEC! w krakowskim NCK-u

W dniach 12-13 marca 2016 roku w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się 6. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!  Wydarzenie to odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego.

Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

W ramach tegorocznej poszerzonej edycji odbędą się także warsztaty taneczne, które poprowadzą jurorzy konkursu.

Do 6. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! zostało zgłoszonych 46 prac, w tym solo, duety i tria z Polski, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Słowenii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Ugandy, Węgier i Austrii.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami, Organizatorzy zakwalifikowali do konkursu następujące prace:

 1. „#DBRMPP”, chor. Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski;
 2. „On ice this thin”, chor. Agnieszka Borkowska;
 3. „Homogemonia”, chor. Ewelina Drzał – Fiałkiewicz;
 4. „MAT-X “, chor. Štěpána Mancová i Klára Ešnerová;
 5. „A voice of our common madness”, chor. Jolanda Löllmann;
 6. „a step towards…”, chor. Enrico Paglialunga;
 7. „Pagan poetry”, chor. Yohan Zeitoun;
 8. „Porozmawiaj ze mną”, chor. Paweł Zaufal;
 9. „5dm3”, chor. Anna Kamińska i Patryk Durski;
 10. „Symptoma”, chor. Fabian Fejdasz;
 11. „Syrenada”, chor.  Zofia Tomczyk i Krystyna Szydłowska;
 12. „I’m a wife and I’m scorned”, chor. Malcolm Sutherland;
 13. „Inner place”, chor. Dominika Wiak.

12 marca w STUDIO KCC o godzinie 17:00 wystąpią wszyscy twórcy zakwalifikowani do konkursu, a  13 marca o godzinie 18:00 rozpocznie się prezentacja prac laureatów, połączona z premierą spektaklu Grupy Wokół Centrum pt. “Płaczki” w choreografii Agaty Moląg, kierownika Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

W tym roku do jury zostali zaproszeni: Karolina Garbacik, Leszek Bzdyl oraz Jos Baker. Każdy z jurorów przyzna dwie indywidualne nagrody finansowe. Łączna pula nagród wynosi: 1650 euro. Dodatkowym członkiem jury będzie Agata Moląg, która jako kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego przyzna nagrody rzeczowe w postaci warsztatów na Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER, ufundowane przez Nowohuckie Centrum Kultury. Nowością w tej edycji będzie także nagroda publiczności.

W ramach tegorocznej poszerzonej edycji odbędą się także czterodniowe, intensywne warsztaty taneczne http://kcc.nck.krakow.pl/?v1=aktualnosci&v2=2016&v3=3&v4=10&v5=122 , które poprowadzą jurorzy konkursu – Jos Baker (freelancer współpracujący ze światowej sławy zespołami t.j. Peeping Tom i DV8) oraz Leszek Bzdyl (twórca grupy Dada von Bzdülöw, aktor, tancerz, początkowo związany z Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego).

SOBOTA 12 marca godz. 17:00 przegląd prac konkursowych, bilety: 15 zł https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/1758860

NIEDZIELA 13 marca godz. 18:00 prezentacja laureatów + premiera Grupy Wokół Centrum “Płaczki”, bilety: 25 zł https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/1758861

rezerwacja miejsc:

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Więcej informacji na stronie organizatora: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury http://goo.gl/Vs8eAG