1 XII – TEATR PIJANA SYPIALNIA prezentuje “Wodewil Warszawski”

wodewilminicmykprasa

TEATR PIJANA SYPIALNIA

Podejrzewamy, że najbardziej zwariowany teatr w Warszawie

„Wodewil Warszawski”

1 grudnia / 20:00

SCENA HOŻA 51

Stara Fabryka Serów / ul. Hoża 51

https://www.facebook.com/TeatrPijanaSypialnia

ROZNIESIEMY WARSZAWĘ MUZYKĄ!

Samo centrum Warszawy. Ulica Hoża. Tajemnicze podwórko, na którym mieści się Stara Fabryka Serów. To właśnie tam, w magicznej przestrzeni postindustrialnego poddasza Teatr Pijana Sypialnia zaprezentuje widowisko muzyczne „Wodewil Warszawski”.

Takiego warszawskiego show jeszcze nie widzieliście. Na scenie  piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. Teatr Pijana Sypialnia odważnie wkracza w kulturalne życie stolicy. Skutecznie, bo w rankingu krytyków miesięcznika „Teatr” został aż dwukrotnie wyróżniony w kategorii off w sezonie 2012/2013.

„Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia, to próba przywołania klimatu przedwojennego miasta. Scenariusz powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Jesteśmy młodymi artystami – mówi Karolina Lichocińska, aktorka i współtwórczyni scenariusza widowiska. Nie chcieliśmy robić folkloru warszawskiego w skali 1 do 1. Nie wystarczy, że założymy kaszkiety i zaśpiewamy wesołą piosenkę. Staraliśmy się pokazać poprzez stare teksty i piosenki Warszawę współczesną. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.

Prace nad widowiskiem trwały wiele miesięcy. W spektaklu usłyszymy warszawskie szlagiery wykonywane na kilka głosów przy akompaniamencie ośmioosobowej orkiestry. Aktorzy śpiewają bez mikrofonów! Nie jest to już dzisiaj takie oczywiste. W ten sposób przypominamy teatrzyki ogórkowe – miejsca, które kiedyś były bardzo popularne, a które spełniamy miejsca dzisiejszych klubokawiarni. To tam ludzie przychodzili spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Wyjątkowa jest również przestrzeń, gdzie odbywa się spektakl. Poddasze starej fabryki tworzy niezwykły klimat. Nie ma kurtyny i wielkiej scenografii. Dzięki temu panuje luźna atmosfera, a artyści mają znakomity kontakt z publicznością. SCENA HOŻA 51, to pierwsze miejsce teatralne w Warszawie, gdzie podczas spektaklu można robić zdjęcia, nagrywać i popijać ciepłą herbatę. Kultura nie  musi być sztywna i garniturowa. – mówi Karolina Lichocińska – Liczy się przecież samo przeżycie czegoś niezapomnianego. Koszula zapięta po samą szyję  raczej w tym nie pomaga. Scena Hoża 51, to miejsca dla tych, którzy dobry teatr chcą zobaczyć bez napiętej atmosfery.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/212169005632148/?ref=5

Fragmenty spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=zkdo9G_VYgk

TWÓRCY SPEKTAKLU

Choreografia: Izabela Massalska

Szef muzyczny: Daniel Zieliński

Reżyseria: Stanisław Dembski

AKTORZY

Marta Dziubińska

Karolina Kędzierska

Karolina Ewa Kowalska

Katarzyna Lasota

Karolina Lichocińska

Dorota Ptaszek

Katarzyna Olczak

Jan Bogdaniuk

Denis Brzeziński

Wojtek Gawrych

Sławomir Narloch

Jakub Pawlak

Sebastian Słomiński

Wojciech Urbanowski

Łukasz Zgórka

 

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

Anita Kander-Marchewka – flet

Piotr Thieu-Quang – klarnet

Agnieszka Podłucka – skrzypce I

Magdalena Górska – skrzypce II

Maria Rojewska – altówka

Rafał Domański – wiolonczela

Artur Siejka – kontrabas

Wojciech Gawrych – akordeon

Daniel Zieliński – fortepian

Czas trwania spektaklu: 70 minut

Bilety do nabycia przed spektaklem. Cena 30 zł

Bilety można również rezerwować: scena@hoza51.pl lub zakupić prze biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/teatry/wodewil-warszawski-240/