1.12.2012 – „Liliputy i Olbrzymy i … Guliwer – teatr o teatrze”

 

Teatr Lalek Guliwer przedstawia Liliputy i Olbrzymy i … Guliwer – teatr o teatrze” 

Reżyseria: Marek Zákostelecký

Scenografia: Marek Zákostelecký

Ilustracje muzyczne: Tomasz Kowol

Plastyka ruchu: Maciej Owczarzak

Tłumaczenie: Hana Mlynářová

Obsada:

Profesor Bródka – kierownik zespołu badawczego – Adam Wnuczko

Hugo – doktor cybernetyki – Tomasz Kowol

Mirek – asystent i doktorant – Maciej Owczarzak

Dana –asystentka – Izabella Kurażyńska

Jana – asystentka – Katarzyna Brzozowska

„Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze” jest oryginalnym scenariuszem Marka Zákosteleckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu.

Mapę świata , jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak “przylądek pięknej dekoracji”, “wyspa machin i świateł” czy “zatoka trafionej muzyki” . Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia.

Ideą spektaklu jest pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego “laboranci” to znaczy – reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy – przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem. Przybliżymy widzom różne formy teatralne m.in. pantonimę, balet czy japoński teatr lalek.

Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.

Przedstawienie w żywym planie z wykorzystaniem lalek, masek i projekcji video.

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.

Czas trwania ok. 60 min

Premiera: 1. grudnia 2012