05.02 koncert Lord Bemol i spektakl “Kowboj Parówka” w Łaźni Nowej w Krakowie

Karnawałowy wieczór premierowy: koncert Lord Bemol i spektakl „Kowboj Parówka” w Łaźni Nowej 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

…Imperium Muzyczne wzrastało w siłę, śmiechem niszcząc wszystko na swej drodze. Zarządzał nim Lord… Bemol.

Zapraszamy na dźwiękową odyseję poświęconą  Jorgosowi Skoliasowi, polskiemu kompozytorowi i wokaliście greckiego pochodzenia, ojcu Zuzanny i Antonisa, którzy inspirowani jego twórczością, stworzyli muzyczną warstwę nietypowego przedsięwzięcia. „Lord Bemol” to wyjątkowy projekt: koncert-show oparty na tekstach Mateusza Pakuły, zanurzających się w otchłań, wciągających niczym czarna dziura, orientalnych i filozoficznych inspiracji.

Here’s where the fun begins.

Podróżując tego wieczora między galaktykami, zanurzymy się także w świat absurdu w spektaklu „Kowboj parówka” w reżyserii Wiktora Logi-Skarczewskiego. Dżo Mandarynka, lalkarz-fighter, przeszedł na jasną stronę mocy i ma jedno marzenie: chciałby zostać „najfajniejszym typem na świecie”. Groteskowe przygody, absurdalny humor, niebezpieczeństwa języka i wytworów jego świata będą towarzyszyły bohaterowi dramatu Mateusza Pakuły w drodze po swój upragniony cel. Odkryjcie z nim surrealne, rządzące się własną logiką światy, skryte od warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości.

Wpadajcie. Niech moc będzie z Wami.

05.02.16 (piątek), godz. 19.00 (koncert)/21.00 (spektakl)

Teatr Łaźnia Nowa
Os. Szkolne 25, Kraków
www.laznianowa.pl
bilety@laznianowa.pl

19:00

„Lord Bemol” – koncert

Tekst: Mateusz Pakuła
Muzyka: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias
Zespół: Zuzanna Skolias – wokal, klawisz, Antonis Skolias – perkusja, Miłosz Skwirut – bas, Mateusz Szczypka – gitara, Nakon – gitara
Koncepcja wizualna: Justyna Elminowska

21:00

“Kowboj parówka”
– spektakl

autorzy: Mateusz Pakuła, Marcin Pakuła / reżyseria: Wiktor Loga-Skarczewski / obsada: Zuzanna Skolias, Roman Gancarczyk, Krzysztof Piątkowski, Piotr Franasowicz / kostiumy: Hanka Podraza / wizualizacje: Dawid Kozłowski.

Zanurzając się w świat  dramatu Mateusza Pakuły, staniemy się świadkami przygód Dżo Mandarynki, który w pogoni za upragnioną lalką, czyli tytułowym Kowbojem Parówką doświadcza wielu niebezpieczeństw, a pod warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości odkrywa surrealne światy rządzące się własną logiką.
Podróż Dżo Mandarynki przypomina spadanie Alicji w głąb króliczej nory. Głównym uczuciem towarzyszącym bohaterowi jest zdziwienie, a także strach, który należy przezwyciężyć aby móc kroczyć dalej. Sytuacyjny komizm i galeria dziwacznych postaci, atmosfera niesamowitości i absurdu konsekwentnie kreowana przez autorów koresponduje z wyjątkowo dynamicznym i pełnym inwencji stylem języka tej sztuki, zanurzonym w pure nonsensie i grotesce.ł